درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ دست تقدیر جمعی از طلاب و دانشجویان را در یک مؤسسه فرهنگی دور هم گرد آورد. جمعی جست‌وجوگر، دغدغه‌مند و اهل مطالعه خصوصاً در باب مهدویت. مطالعات و تبادل افکار در این‌باره به تأسیس سایت جامعی منجر شد به‌نام «حرف آخر»، که به مباحث مرتبط با موضوع عام مهدویت می‌پرداخت.

از مباحث مرتبط با عناوین مهدی‌شناسی و مهدی‌محبّی و مهدی‌یاوری گرفته تا شناخت مهدی‌ستیزی و مهدی‌ستیزان عالَم. موضوعاتی که این سایت بدان‌ها می‌پرداخت بسیار گسترده بود و نیاز به نیروی انسانی و پشتیبانی مالی بسیار سنگینی داشت که از قدرت و توان این جمع کوچک و جیب‌های خالی طلبگی و دانشجویی فراتر بود.

انگار سنگ بزرگی برداشته بودیم! به‌دنبال حامی مالی رفتیم، اما نیافتیم. گویا اموری مهم‌تر از امام‌شناسی و دشمن‌شناسی بر زمین مانده بود و بودجه‌ها باید صرف آن امور می‌شد! بگذریم که اصلاً برای خیلی‌ها «خودی» نبودیم و…

سرتان را به درد نیاوریم، خلاصه‌اش این‌که: سایتی که با تلاش چند ساله در مباحث مهدویت و دشمن‌شناسی به مرجعی مطمئن برای بسیاری تبدیل شده بود، تعطیل شد؛ به همین سادگی! [۱]

زمستان سال ۱۳۹۴ مجدداً تصمیم به راه‌اندازی سایت دیگری گرفتیم. اما این‌بار محدودتر از گذشته. قسمت آشنایی با مهدی‌ستیزی و مهدی‌ستیزان در سایت حرف آخر توجه بیشتری را بین خوانندگان به خودش جلب کرده بود، و از بین مهدی‌ستیزان نیز، «یهود» دست برتر را داشت.

تمام توجه ما به یهودشناسی و جست‌وجوی آثار و ردپای یهود در همه‌جا جلب شده بود. هرچه بیشتر با یهود آشنا می‌شدیم، گویا آیات و روایات هم برای ما معنای جدیدتری می‌یافت. تازه می‌فهمیدیم که منظور از این آیه چیست که خداوند در آخرین کتاب آسمانی‌اش که برای هدایت بشر فرستاده، می‌فرماید:

«لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیهُودَ… [۲] یقیناً سرسخت‌ترین مردم را در کینه و دشمنی نسبت به کسانى که ایمان آورده‌اند، “یهودیان” خواهی یافت…» [۳]

حاصل مطالعات، ما را به تأسیس سایت جدیدی واداشت. امروز که مشغول نوشتن این متن هستیم، هفت سال از آن روز می‌گذرد و حاصل تلاش ۷ ساله‌ی ما با بیش از ۱۱۰۰ مقاله در پیش روی شماست. ضمن این‌که خلاصه‌ی مطالب سایت در کانال‌های ما در پیام‌رسان‌های «ایتا»، «سروش»، «بله»، «روبیکا» و «تلگرام» نیز در دسترس خوانندگان قرار دارد. [۴]

آخرین و شاید از جهاتی مهم‌ترین نکته این‌که:

فعالیت «اندیشکده مطالعات یهود» کاملاً خصوصی بوده و از هیچ پشتیبانی دولتی و غیردولتی برخوردار نمی‌باشد. البته برای این‌که مانند سایت قبلی برای تأمین مخارج ضروری به مشکل نخوریم و مجبور به تعطیل سایت نشویم، و از طرف دیگر استقلال سایت را حفظ کنیم، دست همکاری به طرف مردم دراز کرده و بودجه‌ی اندیشکده را تنها از طریق کمک‌های مالی اعضاء و بازدیدکنندگان خیّر آن تأمین می‌کنیم.

شما هم اگر علاقه‌مند به شراکت در این امر هستید، از طریق شماره کارت زیر اقدام نمایید:

۶۰۳۷-۹۹۷۴-۷۵۵۶-۶۸۱۷

پی‌نوشت‌ها:

[۱] دامنه‌ی این سایت بعدها توسط یکی از مؤسسات کنکوری گرفته شد، که هم‌اکنون نیز فعال است و طبیعتاً هیچ ارتباطی نیز با ما ندارد.
[۲] سوره‌ی مائده؛ آیه‌ی ۸۲.
[۳] بدیهی است که حساب مؤمنان حقیقی به دین حضرت موسی کلیم الله (که به پیروی از قرآن کریم ایشان را از انبیاء اولوالعزم می‌دانیم)، از یهود بین‌الملل، زرسالاران یهودی و صهیونیست‌های غاصب، جنایت‌کار و کودک‌کُش جداست.
[۴] آدرس کانال‌های اندیشکده در پیام‌رسان‌ها را در قسمت «تماس با ما» ببینید.