سلبریتی‌ها و پروژه قبح‌زدایی از رابطه با اسرائیل

سلبریتی‌ها و پروژه قبح‌زدایی از رابطه با اسرائیل

پروژه قبح‌زدایی از اسرائیل و تطهیر صهیونیست‌ها، در محافل هنری به‌صورت مستمر پی‌گیری و در سال‌های اخیر به‌طور مداوم توسط سلبریتی‌ها دنبال می‌شود. در واقع سلبریتی‌ها و چهره‌های هنری همزمان دو روش خاص را برای اجرای این راهبرد در پیش گرفته‌اند: سلبریتی‌ها سلبریتی‌ها 

* برخی از آنان در فضای مجازی به دنبال تطهیر رژیم صهیونیستی هستند که حمله به جواد ظریف وزیر امورخارجه از سوی دو چهره سرشناس فوتبالی، رویدادی بود که بخشی از این پروژه به شمار می‌رود،

* و از سوی دیگر «تعاملات هنری»، پروتکل دوم این جریان را در برمی‌گیرد.

برای این‌که از توهم توطئه فاصله بگیریم، در این متن مصداق‌ها را به ترتیب مرور کنیم:

ارکستر سمفونیک آلیانس فرانسه

۱- معاون هنری پیشین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمینه‌ی حضور گروه ارکستر سمفونیک آلیانس از گروه‌های مشهور کاملاً وابسته به «سازمان جهانی آلیانس رژیم صهیونیستی» را با هماهنگی سفارت فرانسه و حمایت «سارکوزی» به تهران آورد. ارکستری که هزینه‌های آنرا لرد بارون آلیانس (حاج داوود کاشی) عضو مجلس اعیان انگلیس تامین می‌کند و یک خیابان مهم در تل‌آویو به نام اوست. او در ایرانِ قبل از انقلاب مسئول شاخه آموزش یهودیان و توسعه مدارس بود. این گروه موسیقی با هواپیمای اختصاصی و تحت عنایات ویژه شاخه حوزه موسیقی وزارت ارشاد به تهران آمد و رسانه‌های بسیاری تلاش کردند که این حضور را کاملاً طبیعی جلوه دهند و هرگونه ارتباط آن را با رژیم صهیونیستی انکار کنند.

بیشتر بخوانیم : داوود آلیانس در راه تهران!

کتاب زندگی بازاری حاج داود کاشی لرد آلیانس

کتاب «زندگی بازاری» حاج داوود کاشی سابق و لرد آلیانس کنونی و عضو مجلس اعیان انگلستان

۲- در سال ۱۳۹۵ گروه «دیوان شرقی – غربی» را به ایران دعوت کردند. گروه موسیقی بسیار بزرگی که شعارشان صلح و دوستی با رژیم اسرائیل است و توسط دانیل بارن‌بویم (Daniel Barenboim) از یهودی‌های ساکن آرژانتین و مورد تایید و حمایت رژیم صهیونیستی هدایت می‌شود. هدف آن‌ها در این سفر قبح‌زدایی از روابط ایران با رژیم اشغالگر است. البته اسرائیلی‌ها یک مجادله‌ی تصنعی مطبوعاتی با بارن‌بویم ساختند تا طرفِ ایرانی مشتاقانه‌تر این برنامه را اجرا کند.

دانیل بارن‌بویم

«دانیل بارن‌بویم» خود را یک یهودی جهان‌وطن می‌داند!

۳- الکساندر (علی) رهبری (Alexander Rahbari) به همراه همسرش سالیان متمادی به همراه ارکستر سمفونیک اسرائیل، لوح‌های فشرده فراوانی را تولید کرده و به بازار جهانی ارائه کردند که سایت آمازون هم اکنون این آثار را عرضه می‌کند. او به همراه این ارکستر برنامه‌های فراوانی را در اقصی نقاط جهان برگزار کرده است. علی مرادخانی معاون هنری سابق وزارت ارشاد، بسیار تلاش می‌کرد که رهبری ارکستر سمفونیک ایران را شهداد روحانی یا الکساندر رهبری بر عهده داشته باشند. همسر اول او از وابستگان دربار پهلوی است و همسر سومش پائولا رهبری پاسپورت اسرائیل را دارد و به‌واسطه این ازدواج الکساندر رهبری توانست، با ارکستر این کشور اجرا داشته باشد.

علی رهبری الکساندر رهبری

علی رهبری (الکساندر رهبری)

۴- ریچارد کلایدرمن (Richard Clayderman) نوازنده فرانسوی پیانو که قطعه «۵۰ سال برای اسرائیل» را در تل‌آویو اجرا کرده بود و با گروه آلیانس چندین برنامه مشترک داشته، در تیرماه ۱۳۹۷ به تهران آمد. او نیز بخشی از پروژه مافیای موسیقی بود و قرار بود که در سال ۱۳۹۰ هم به تهران بیاید. نواختن قطعه «ای ایران» نیز نمی‌تواند موجب تطهیر این برنامه‌ها و حضور این نوازنده در ایران شود.

ریچارد کلایدرمن

۵- دی ماه سال ۱۳۹۷ نمایشگاه بین‌المللی پوستر آب با عنوان «به رنگ حیات» در باغ موزه قصر آغاز به کار کرد و در میان کشورهای دعوت شده به این نمایشگاه، یوسی لمل (Yossi Lemel) با عنوان هنرمند فلسطینی! در این مراسم حضور پیدا کرد تا این‌که ملیّت این هنرمندِ به ظاهر فلسطینی افشا شد و جنجال آفرید. مدیر عامل فرهنگسرای ارسباران و باغ موزه قصر شبانه تغییر کردند و در مراسم تودیع و معارفه آنان موضوع عزل آنان به روشنی توسط خودشان بیان شد.

یوسی لمل

یوسی لمل گرافیست اسرائیلی

هنرمندان ایرانی آثار هنرمند رژیم صهیونیستی را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند؟!

«یوسی لمل» هنرمند عرصه نقاشی و تجسمی رژیم اشغالگر که دارای شهرت فراوانی است در مصاحبه‌ای با تایمز اسرائیل می‌گوید:

به‌خاطر کارهایم در بیناله‌های جهانی متعددی شرکت می‌کردم و در یکی از آنها در سال ۲۰۰۲ دو گرافیست دیگر ایرانی هم شرکت داشتند. گویی فضا آکنده از جرقه بود. وضعیت کشیدن و پس زدن را داشتیم. از یک طرف مشتاق آشنایی و گفتمان با یکدیگر بودیم و از طرف دیگر می‌دانستیم که حق صحبت با یکدیگر را نداریم. سال‌ها بعد که صفحه‌ای در فیس‌بوک باز کردم با موجی از هنرمندان ایرانی برخورد کردم که تقاضای دوستی می‌دادند و من در بهت فرو رفته بودم که این دیگر از کجا آمده؟ خیلی‌هایشان کارهای من را دیده بودند و حتی می‌گفتند که کارهایت را در دانشگاه نشان می‌دهند و تدریس می‌کنند.

در سال ۲۰۰۳ در جشنواره دو سالانه ونیز با چندین هنرمند ایرانی آشنا شدم. آنها تا متوجه شدند من اهل کجا هستم از من فاصله گرفتند اما پس از مدتی همه‌چیز بین ما عادی شد و به من پیوستند. این گروه بارها در تماس‌های مختلفی به من گفتند که آثار مرا در دانشگاه‌های سراسر ایران تدریس می‌کنند. من هم در طول این سال‌ها موزه هنرهای اسلامی شهر قدس (اورشلیم) را تاسیس کردم و آثار بسیاری از هنرمندان را در این نمایشگاه ارائه کردم تا این‌که در سال ۲۰۱۶ نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی را به صورت اختصاصی در اورشلیم برگزار کردم.

وی در ادامه اشاره می‌کند: رابطه با هنرمندان ایرانی رابطه آن‌قدر عمیق شد تا این‌که در سال ۱۳۸۸ شمسی همزمان با اعتراضات مدنی پس از انتخابات با من تماس گرفتند که به تظاهرات جنبش سبز در میلان بپیوندم. جنبش سبز را دنبال می‌کرده و سرکوبی‌اش را نیز دیده و حتی به میلان رفتم تا در کنار دوستان ایرانی‌ام در تظاهرات به نفع مبارزان جنبش سبز شرکت کنم.

لازم به ذکر است که بر اساس اخبار تایید شده لمل با افرادی که در حراج آثار هنری نقش دارند، «ح. ن» از مدیران صنفی فعال در عرصه موسیقی و «م. ش» از مسئولان صنفی سینمایی در خارج از کشور بارها دیدار کرده است. لمل برای گسترش این رابطه میان هنرمندان ایرانی و اسرائیلی به‌همراه ندیم شیبان، با حمایت مستقیم دولت اشغالگر، موزه هنرهای اسلامی در اورشلیم را تاسیس و ۶۰ پوستر از ۲۷ گرافیست ایرانی را نمایش می‌دهند.

۶- در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر فیلمی با عنوان سونامی نمایش داده شد که قهرمان فیلم ورزشکار رشته تکواندو با ایفای بهرام رادان است که به‌دلیل عدم پرهیز از مسابقه با ورزشکار رژیم صهیونیستی به فلاکت و مصیبت دچار می‌شود و زندگی خانوادگی‌اش هم می‌پاشد و مجبور می‌شود در مسابقات شرط‌بندی زیرزمینی شرکت کند و حالا این امکان نیز وجود دارد که هم‌رزم او که برای مسابقات می‌رود با همین احتمال نتواند در مسابقات جهانی حضور پیدا کند.

بهرام رادان در فیلم سونامی

۷- در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، فیلمی با نام جمشیدیه نمایش داده شد که «یلدا جبلی» آنرا کارگردانی کرد. فیلم مسئله قصاص را برای چندمین بار در سینمای ایران به چالش می‌کشد، اما در سراسر فیلم در بخش‌هایی مهمی از این اثر صدای یاسمین لوی (Yasmin Levy) شنیده می‌شود. خواننده‌ای که مأموریتش برگزاری مراسم و کنسرت‌های مشترک میان فارسی‌زبانان خارج از کشور و یهودیان است.

فردین خلعتبری و یلدا جبلی و فیلم جمشیدیه

عكس سمت راست: فردین خلعتبری و یلدا جبلی سر صحنه فیلم جمشیدیه

او نیز با عنوان خواننده صلح میان دو ملت شناخته می‌شود. خواننده‌ای که ترانه‌هایش را با هر دو زبان فارسی و عبری می‌خواند. یلدا جبلی نویسنده، همسر موسیقی‌دان معروف فردین خلعتبری است که خلعتبری به‌عنوان آهنگساز سینما شناخته می‌شود و تسلط کافی به موسیقی دارد و خودش از نویسندگان فیلمنامه این فیلم به‌همراه همسرش یلدا جبلی است. وقتی این فیلم پخش می‌شود یک خبرنگار باهوش در مراسم پرسش و پاسخ به تکرار صدای خواننده دوزبانه اعتراض می‌کند و ناگهان خلعتبری با فریاد پاسخ می‌دهد: “شما با این قضیه چه مشکلی داری؟” و قبل از هر جنجالی موضوع فیصله پیدا می‌کند.

یاسمین لوی

یاسمین لوی (Yasmin Levy)

۸- پس از اتمام جشنواره فیلم فجر در سال گذشته، جشنواره فیلم برلین برگزار شد. در این جشنواره فیلم سینمایی مامور مخفی (The Operative) به کارگردانی یوآل آدلر اسرائیلی نمایش داده می‌شود. دایان کروگر بازیگر متولد آلمان، در این فیلم نقش زنی بااستعداد و مسلط به چند زبان را بازی می‌کند که به خدمت سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد درمی‌آید و برای انجام مأموریت، در قالب یک معلم انگلیسی به تهران فرستاده می‌شود. بر اساس قصه این فیلم، موساد برای نفوذ در یکی از شرکت‌های الکترونیک ایرانی اقدام می‌کند، این شرکت در زمینه ساخت تراشه‌های الکترونیکی استفاده شده در پروژه هسته‌ای ایران فعالیت می‌کند و تیم اعزام شده از سوی موساد وظیفه اعمال برخی تغییرات در این تراشه‌ها را با هدف خسارت وارد کردن به برنامه هسته‌ای ایران بر عهده دارد. در سال‌های اخیر فیلم‌های آمریکایی فراوانی علیه ایران ساخته شده، اما هیچ‌کدام از این آثار در قلب تهران فیلمبرداری نشده است. در جشنواره فیلم برلین در میان بهت و حیرت همگان، هنرپیشه سرشناس آلمانی که در فیلم‌های هالیوودی ایفای نقش می‌کند بدون حجاب در خیابان‌های تهران در مقابل دوربین دیده می‌شود. کارگردان فیلم در کنفرانس مطبوعاتی می‌گوید زمانی که او صحنه‌های مربوط به نیویورک را فیلمبرداری می‌کرد، گروه و دستیارانش مشغول گرفتن صحنه‌های تهران بودند.

فیلم مأمور مخفی

فیلم سینمایی ضد ایرانی «مامور مخفی» که به‌راحتی در تهران فیلمبرداری شد!

۹- در جشنواره جهانی فجر که در اردیبشهت امسال در پردیس چهارسو برگزار شد، ۵ فیلم با موضوع حمایت از یهودیان در این جشنواره پخش شد و فیلم گرگ‌نما از سوی حلقۀ منتقدان جشنواره، به عنوان فیلم برگزیدۀ سینمای سعادت انتخاب شد!! اعضای حلقۀ منتقدان جشنواره عبارتند از: مجید اسلامی، مهرزاد دانش، سعید عقیقی، کامیار محسنین، محسن آزرم، امیر پوریا، شادمهر راستین و هما توسلی. این تقدیرنامه، عصر چهارشنبه ۴ اردیبهشت در گذر اجتماعات پردیس چارسو به رایزن فرهنگی کشور لهستان اهدا شد. از این جمع تکلیف اغلب اعضا مشخص است به غیر از مهرزاد دانش. او یکی از مدیران وزارت ارشاد در حوزه کتاب و فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق (ع) است!

تقدیر از فیلم گرگ‌نما

نفر دوم از سمت چپ: «مهرزاد دانش» یکی از مدیران وزارت ارشاد در حوزه کتاب!

۱۰- یووال نوح هراری تاریخ‌دان اسرائیلی و استاد تاریخ دانشگاه عبری اورشلیم است که دو کتاب پرفروش بین‌المللی «انسان خردمند: تاریخ مختصر بشر» و «انسان خداگونه: تاریخ مختصر فردا» را به رشته تحریر درآورده است. بیشتر آثار او جنبه الحادی دارند و در ایران به فروش بالایی دست پیدا کرده‌اند.

۲۵ اردیبهشت ۹۸ بود که خبری به نقل از ایوب دهقان‌کار، مشاور معاون فرهنگی ارشاد مبنی بر لغو مجوز نشر کتاب‌های انسان خردمند و انسان خداگونه، نوشته یووال نوح هراری، نویسنده اسرائیلی منتشر شد.

انتشار این خبر بعد از گذشت کمتر از یک‌سال از انتشار کتاب‌های این نویسنده اسرائیلی در ایران و البته فروش عجیب و فوق‌العاده این دو کتاب کمی عجیب به نظر می‌رسید؛ البته یک روز بعد آقای مرادی‌نیا، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی اعلام کرد که «خبر لغو مجوز دو کتاب انسان خردمند و انسان خداگونه، نوشته یووال نوح هراری، نویسنده اسرائیلی صحت ندارد»، کتاب‌های این نویسنده اسرائیلی در ایران از چهاپ دوازدهم و چهاردهم عبور کرده است و مشخص است که مسئولان ارشاد مجوز نشر کتاب این متفکر اهل اراضی اشغالی را لغو نخواهند کرد. هراری در کتاب انسان خردمند می‌نویسد: انسان گرایی در واقع نوعی مذهب است که به جای خدا انسان مورد پرستش قرار خواهد گرفت.

انسان خردمند و انسان خداگونه یووال نوح هراری

وقتی ۱۰ مورد توصیف شده را کنار یکدیگر قرار می‌دهیم پروژه قبح‌زدایی از رابطه ایران و اسرائیل توسط سلبریتی‌ها و مدیران وزارت ارشاد در سطوح مختلف دارای یک نظم و هارمونی است. آیا این پروژه در چهل سالگی انقلاب وارد فاز جدیدی شده است که حلقه منتقدان جشنواره جهانی فجر برای فیلم مدافع صهیونیست‌ها جایزه ویژه‌اش را به رایزن فرهنگی لهستان اعطا می‌کند که به فاصله کمتر از یک ماه قبل در این کشور، یک کنفرانس ضد ایرانی با حضور پمپئو تشکیل شده است. آیا در قالب چنین همایش‌هایی به خارج از کشور پیام‌هایی در حال ارسال است؟!

سلبریتی‌ها ، سلبریتی‌ها ، سلبریتی‌ها

اندیشکده مطالعات یهود در پیام‌رسان‌ها:

پیام رسان ایتاپیام رسان بلهپیام رسان سروشپیام رسان روبیکا

سلبریتی‌ها ، سلبریتی‌ها ، سلبریتی‌ها

همچنین ببینید

بیت شیرازی یا دفتر حافظ منافع اسرائیل در نجف اشرف

بیت شیرازی یا دفتر حافظ منافع اسرائیل در نجف اشرف؟!

وابستگی مجلس علماء الدین به بیت شیرازی این پرسش را پیش می‌کشد که چگونه جریان تندرو «تشیع برائتی» از عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند؟!

یک نظر

  1. بک لینک دائمی

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =