خانه / روش‌های یهودی / یهود و استعمار / روچیلدها و طلای آفریقای جنوبی
روچیلدها و طلای آفریقای جنوبی

روچیلدها و طلای آفریقای جنوبی

در سال 1899 به خاطر کشف مقادیر بسیار زیاد و فزاینده‌ای از طلا و الماس در آفریقای جنوبی، روچیلدها از طریق عاملان خود، لُرد آلفرد میلنر (Lord Alfred Milner) و سیسیل رودز (cecil Rhodes) چهارصدهزار سربازان انگلیسی را به آن جا اعزام می‌نمایند تا با دشمن! بجنگند. دشمنی که متشکل از سی هزار کشاورز بوئری (1) مسلح به تفنگ است که تمایلی به ترک اراضی‌شان ندارند.

سیسیل رودز ، سیسیل رودس

سیسیل رودز، تاجر و سیاستمدار انگلیسی از مشهورترین حامیان سیاست‌های سلطه‌جویانه و استعمارگرانهٔ انگلیس در جنوب آفریقا بود.

در خلال این به اصطلاح جنگ است که اردوگاه کار اجباری ابداع می‌شود؛ اقدامی که در طی آن، حکومت انگلستان هواداران بوئرها از جمله زن‌ها و کودکان را دستگیر می‌کرد و آنان را در اردوگاه‌های غیربهداشتی و تب‌زده به کار می‌گمارد.

شبه نظامیان هلندی زبان بوئر

شبه‌نظامیان هلندی‌زبان بوئر

ارتش انگلستان تحت سلطه‌ی روچیلدها در این جنگ پیروز می‌‌شود و از این رو ثروت هنگفتی از طلا و الماس نصیب روچیلدها می‌شود.

دریادار هنری همیلتون بیمیش (Henry Hamilton Beamish) در سی ام اکتبر 1937 در جریان سخنرانی در خصوص جنگ بوئر، مطلب ذیل را بیان می‌کند:

«جنگ بوئر 37 سال پیش به وقوع پیوست. بوئر در زبان هلندی یعنی کشاورز. بسیاری بودند که ابرقدرتی چون انگلستان را به خاطر تلاش برای نابودکردن بوئرها به باد انتقاد گرفتند. من با انجام تحقیقی به این نتیجه دست یافتم که تمام معادن طلا و الماس آفریقای جنوبی، تحت مالکیت یهودیان بوده است؛ روچیلدها طلا را زیر سلطه‌ی خود داشتند؛ ساموئل‌ها (samuels) معادن نقره را کنترل می‌کردند؛ باوم (Baum) دیگر معادن را زیر سلطه داشت و موزس (Moses) هم فلزات پایه را کنترل می‌کرد. این مردمان به هر چیزی که دست می‌گذارند، ناگزیر آن را آلوده می‌کنند.»

استفانوس یوهانس پاول کروگر

استفانوس یوهانس پاول کروگر

استفانوس یوهانس پاول کروگر (stephamus Johannes paul kruger)، رئیس جمهور ناحیه‌ی ترانسوال (Transvaal) در آفریقای جنوبی در این سال، در خصوص تنها راه حلی که می‌تواند برای ایجاد صلح در آفریقای جنوبی مجسم نماید، اظهار می‌دارد:

«اگر امکان آن بود تا انحصار یهودیان را از این کشور بیرون نماییم و بدون متحمل شدن جنگ با بریتانیا به کشت و کار خود ادامه دهیم، آن گاه می‌توانستیم ادعا کنیم که مشکل صلح دائمی را حل کرده‌ایم.»

پی‌نوشت:
(1) Boer : سفیدپوستان هلندی‌تبار آفریقای جنوبی.

منبع: کتاب «صهیونیسم در مسیر سلطه»، نوشته: «اندرو کارینگتن هیچکاک»، برگردان: «محمدیاسر فرحزادی»، تهران: نشر ساقی، چاپ اول، ص75-76

واریز كمک نقدی برای حمایت از اندیشكده

….

اندیشکده مطالعات یهود را در پیام‌رسان‌های ایرانی دنبال کنید:

کانال اصلی ما در ایتا / پیام‌رسان بله / پیام‌رسان سروش / پیام‌رسان گپ

همچنین ببینید

راز مفقود شدن ۵ هزار کودک یمنی در بیمارستان‌های اسرائیل

راز مفقود شدن ۵ هزار کودک یمنی در بیمارستان‌های اسرائیل

روزنامه اسرائیل الیوم از انجام آزمایشاتی بر روی کودکان یمنی در بیمارستان‌های اسرائیل بدون اطلاع و موافقت خانواده‌هایشان پرده برمی‌دارد که در پی آن بیش از ۵ هزار کودک یمنی مفقود شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =