خانه / عوامل یهود / کوروش نامه / کوروش هخامنشی در فراموشخانه ماسونی
کوروش کبیر فراماسون

کوروش هخامنشی در فراموشخانه ماسونی

آیا کوروش کبیر فراماسون بود؟

اسماعیل رائین (وفات: ۱۰دی۱۳۵۸) پژوهشگر عرصه تاریخ، کتابی مشهور با عنوان «فراموشخانه و فراماسونری در ایران» نوشت. این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۹۶۸ میلادی (۱۳۴۷هجری) در ایتالیا به چاپ رسید. سپس در همان سال در ایران چاپ شد. رایین که از اعضای ساواک در عصر پهلوی بود، [۱] علیه امام خمینی (ره) نیز اقدامات و سخنانی داشته است. [۲] وی این کتاب را با همکاری ساواک و بر اساس اسناد و مدارکی که مقامات عالی‌رتبه رژیم شاهنشاهی در اختیارش قرار داده بودند، نوشت و پیش از انقلاب اسلامی در انتشارات امیر کبیر تهران به چاپ رساند [۳] و در مسیر اهداف سیاسی حکومت پهلوی به معرفی لُژها و شخصیت‌های مطرح فراماسون در ایران پرداخت.

فراماسونری (freemasonry) در لغت به معنی «بنّای آزاد» و در اصلاح به سازمان سرّی مدیریت جهانی اطلاق می‌شود که در پی سلطه بر جهان از طریق نظامی‌گری و تبلیغات رسانه‌‌ای است. از سربازان میدانی (و رسوا شده‌ی) این سازمان در عصر کنونی می‌توان به صهیونیست‌ها، شیطان‌پرستان، بهاییان، سران مرتجع عرب و… اشاره کرد.

از نکات جالب آن است که رایین، در این کتاب، کوروش کبیر پادشاه هخامنشی را جزو ارکان و از رهبرانِ فراماسونری در جهان باستان می‌داند. گفتنی است که فراماسون‌ها، ریشه‌ی تاریخی خود را به مصر باستان و حتی پیش از آن می‌رسانند. اسماعیل رایین در کتاب خود می‌نویسد:

«به عقیده‌ی فراماسونری کنونی، کوروش که باعث آزادی یهودیان از اسارت بابلی‌ها شد و معبد بزرگ را در اورشلیم ساخت، طبق تعلیمات درجات عالیه فراماسونری، «ماسون اول» یعنی جزء سازندگان و بانیان معبد به شمار می‌رفته است.» [۴]

در این باب، شواهد و قرائنی‌ کافی‌ وجود دارد که نشان می‌‌دهد سخن رایین صحیح است. از جمله‌ی این شواهد این است که کوروش در کتیبه معروف خود، بت مردوک / مردوخ (بت بزرگ معبد اسانگیلای‌ بابِل) را می‌‌ستاید و آن را خدای‌ آسمان‌ها و زمین می‌‌نامد. [۵] همچنین در کاخ کوروش در پاسارگاد (کاخی‌ که باستان‌گرایان ادعا می‌‌کنند مربوط به کوروش است)، نماد بت بعل وجود دارد. [۶] از سویی‌‌ منابع تاریخی‌‌، کوروش را چندگانه پرست دانسته‌اند. [۷] اگر از چندگانه پرستی‌‌ وی‌‌ چشم‌پوشی‌‌ کنیم، لیکن نمی‌‌‌توان از پرستش و تقدیس بت‌های‌‌ شیطانی‌‌ توسط کوروش، چشم‌پوشی‌‌ کرد.

همچنین حس برتری‌‌‌جویی‌‌ کوروش (که خود را برتر از نژاد دیگر انسان‌ها می‌دانست [۸]) و به خاطر آن، به دیگر سرزمین‌ها حمله کرد، و از سویی‌‌ کاهنان بت‌پرست معبد اسانگیلای‌‌ بابل با شدت و حرارت از کوروش تقدیر کرده‌اند. همچنین کاهنان یهود که بدترین و زشت‌ترین تهمت‌ها را به انبیاء نسبت داده‌اند (و روشن است که این سخنان زشت از سوی‌‌ کاهنانِ نفوذی‌‌ وارد تورات شده است)، اما همین کاهنان از کوروش به نیکی‌‌ یاد کرده‌اند. [۹] همچنین کوروش در حالی‌‌ یهودیان را از اسارت نجات داد که آنان (یهود) قومی‌‌ نفرین شده بودند.

از دیگر سوی‌‌، باید به این نکته توجه کنیم که در عصر حاضر چه کسانی‌‌ در پی‌‌ احیاء و ترویج نام و یاد کوروش هستند؟ آیا ایرانیان در طول تاریخ، تلاشی‌‌ برای‌‌ احیاء نام و یاد کوروش داشته‌اند؟! آیا فردوسی‌‌ در شاهنامه (که دربردارنده زندگینامه شاهانِ باستانی است) نامی‌‌ از کوروش آورده است؟ خیر… [۱۰] چرا حکیم ابوالقاسم فردوسی‌‌ در میان شاهان ایران باستان، نامی‌‌ از کوروش نمی‌‌‌آورد؟ در نقطه‌ی مقابل می‌‌‌بینیم که مستشرقان اروپایی (که جاده صاف کن استعمارگران و مستکبرین هستند)، در عصر قاجار و پهلوی‌‌ با ارائه یک سری‌‌ اسناد و مدارک (و با بزرگنمایی‌‌، تعریف و تمجیدهای‌‌ فریبنده، و تأویل مغرضانه تاریخ) کوروش را از قبرستان تاریخ بیرون کشیدند. برای‌‌‌ او مقبره تعیین کردند. و با سخنان نادرست، برخی از جوانان ساده‌لوح را به رقص درآورده، آنان را در خیالات و توهمات فرو برده‌اند.

این شواهد و قرائن (بت‌گرایی و بت‌پرستی کوروش، حس خودبرترپنداریِ نژادی، تلاش مشترک کاهنان بابلی و یهودی برای بزرگداشت کورش، تلاش فراماسون‌های معاصر برای احیای او، بی‌توجهی و بدبینی بزرگان و فرهیختگان ایرانی نسبت به کورش و…) همگی نشان‌گر این است که کوروش به راستی از سران ماسونی در جهان باستان بود.

علاوه بر این‌ها، مبنای رفتار جریان فراماسونری، بر پروپاگاندا و تبلیغات دروغین بنا شده است. امروزه اسرائیل بیشترین کلاهک‌های هسته‌ای را در اختیار دارد ولی بیش از همگان ادعای صلح‌طلبی دارد. آمریکا در بیست سال گذشته، بیشترین جنایات و قتل و غارت‌ها را در جهان مرتکب شده است، اما رسانه‌‌های وابسته چنان در بوق و کرنا کرده‌اند که گویی آمریکا مدافع اصلی حقوق بشر و منادی راستین آزادی در جهان است! دقیقاً چنین رفتاری را کوروش در عصر باستان مرتکب می‌شد. منابع تاریخی گویای این هستند که پس از ورود کوروش به بابل، بخش اعظم اموال مردم توسط کوروش مصادره (غارت) شد. چنان‌که مردم مجبور شدند از سر فقر و نداری، دختران خود را به فاحشگی وادارند. [۱۱] لیکن کوروش در منشور تبلیغاتی خود مدعی است که به مردم بابیلون (بابِل) احترام می‌گذاشت و حتی خود را منجی مردم معرفی می‌کند! این شیوه برای بیداردلان آشناست و دقیقاً شیوه‌ای است که رسانه‌های استعماری امروزه از آن پیروی می‌کنند.

دیگر شاهد بر این نظر، سخن شیمون پرز (رئیس رژیم صهیونیستی) است. وی در ژوئن ۲۰۱۳ رسماً اعلام کرد که کوروش شاه بزرگ هخامنشی، اولین صهیونیست جهان بود و جریان صهیونیسم به کوروش مدیون است. [۱۲]

پی‌نوشت‌ها:
[۱] عرفان قانعی فرد، در دامگه حادثه، لس آنجلس: شرکت کتاب، ۲۰۱۱، ص۲۰۵
Encyclopædia Iranica, FREEMASONRY iii.‎ In the Pahlavi Period, Vol.‎ X, Fasc.‎ 2, pp.‎ 213-220
[۲] سید ابوالحسن مختاباد، در جست‌و‌جوی عدالت، روزنامه دنیای اقتصاد، ۱۳۸۷/۰۳/۰۱، شماره ۱۵۲۸، کد خبر: DEN-453690
[۳] عرفان قانعی فرد، همان، ص۲۰۵-۲۰۶ و همچنین: Encyclopædia Iranica, Ibid
[۴] اسماعیل رائین، فراموش‌خانه و فراماسونری در ایران، تهران: انتشارات امیر کبیر، ۱۳۵۷، جلد دوم، ص۲
[۵] «کورش هخامنشی و پرستش مردوک»
[۶] «هخامنشیان و بعل!»
‍[۷] «سرنوشت کورش از نگاه گزنفون مورخ یونانى»
[۸] حسن پیرنیا، تاریخ ایران باستان، تهران: انتشارات دنیای کتاب، ۱۳۷۵. ج‏۱، ص۴۴۸؛ تاریخ هردوت، ترجمه و تحقیقِ هادى هدایتى‏، مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران‏، ۱۳۸۲، ج۱، ص۲۷۹
[۹] «چرا کورش در تورات مورد ستایش قرار گرفت؟»
[۱۰] برخی از باستان‌گرایان کوشیدند که در اقدامی عجیب و کودکانه، شخصیت‌های شاهنامه از جمله کیخسرو و فریدون را به کوروش تطبیق دهند! لیکن چنین دیدگاهی واقعاً نابخردانه بوده و غلط بودنش روشن است. بنگرید به: «سخن اوستا و ناکامی باستان‌گرایان در تطبیق اسطوره‌ها با کوروش»،
[۱۱] تاریخ هردوت‏، ترجمه هادى هدایتى‏، تهران‏: مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران‏، ۱۳۸۲. ج۱، ص۲۷۳ (کتاب اول، بند ۱۹۶)
The History of Herodotus, A.‎ D.‎ Godley, Ed.‎ Translator: Macaulay, G.‎ C.‎ (George Campbell), Publisher: Macmillan and Co.‎1904, Book 1, Chapter 196, Section 5.‎
Herodotus, The Persian Wars, Translated by George Rawlinson, Book 1: CLIO, 196
[۱۲] خبرگزاری مشرق، ۲۹ خرداد ۱۳۹۲، کد خبر: ۲۲۵۰۳۱؛ جهان نیوز، ۲۹ خرداد ۱۳۹۲؛ العربیة فارسی، ۱۸ ژوئن ۲۰۱۳؛
متن سخن شیمون پرز چنین است:
The great king of Iran was the first Zionist in the world.‎
سند سخن شیمون پرز در رسانه‌های امریکایی، اروپایی و اسرائیلی:
the telegraph (www.telegraph.co.uk), By Robert Tait, Jerusalem, 18 Jun 2013
The Jerusalem Post (www.jpost.com), Aug 31, 2015
منبع: پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب

کوروش کبیر فراماسون ، کوروش کبیر فراماسون ، کوروش کبیر فراماسون

بیشتر بدانیم:

کوروش در تورات : مسیح خداوند یا منصوب خداوند؟

کوروش هخامنشی در منابع کهن ایرانی

آیا کوروش فقط یک زن داشت؟

کوروش هخامنشی و مصادره اسناد تاریخی

محبوبیت مردمی: کوروش یا نبونید؟

کوروش کبیر و نابودی شهر اُپيس

از مقبره مادر سلیمان تا آرامگاه کوروش

بررسی ستایش کوروش در تورات

کوروش از نگاه طبری و بلعمی

خیانت در ترجمه منشور کوروش

کوروش هخامنشی و پرستش مردوک

مقایسه کوروش با چنگیزخان

همه‌ی همسران کوروش

منطق کشورگشایی کوروش

کوروش بدون روتوش

تمدن‌هایی که به دست کوروش نابود شدند

کوروش را بهتر بشناسیم

روز جهانی کوروش ؛ حقیقت یا دروغ؟

هخامنشیان و بت بعل

کوروش و ذوالقرنین ؛ تقابل شاخ‌ها

پاسارگاد یا زیارتگاه اختصاصی بانوان؟

برده‌داری در عصر هخامنشیان

آیا کوروش برده‌داری را لغو کرد؟

آیا کوروش همان کیخسرو است؟

بانو یوتاب جدیدترین جعل کوروش پرستان!

پادشاهی کوروش و هخامنشیان؛ افسانه یا واقعیت؟

فرمانروای دروغین صلح!

پیرامون مرگ کوروش کبیر و مقبره‌ی او

کوروش هخامنشی و دو راهی بت‌پرستی و ریاکاری

اوستا کوروش‌پرستان را رسوا می‌کند!

درباره‌ی مقبره کوروش

روز جهانی كوروش در بین زرتشتیان

تناقض منشور کوروش با کتیبه بیستون

کوروش در روایات ایرانی

کوروش کبیر فراماسون ، کوروش کبیر فراماسون ، کوروش کبیر فراماسون

تنها با یک کلیک به کانال تلگرام اندیشکده مطالعات یهود بپیوندیم:

تلگرام اندیشکده مطالعات یهود

همچنین ببینید

تورات و ذوالقرنین

تورات و ذوالقرنین

ما در نوشتار تورات و ذوالقرنین به دنبال رد این ادعا هستیم كه برخی می‌گویند: در کتاب دانیال از مجموعه كتب تورات، کوروش همان ذوالقرنین خوانده شده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =